יצירות אמנות למשרד

מדוע חשוב לשלב יצירות אמנות בחלל העבודה?

התפרסם בתאריך 01/09/2019
אז הקמתם משרד. זה לקח הרבה מאד זמן, עברתם משלב הרעיון והחזון לשלב התכלס, שכרתם מקום, גייסתם עובדים, אפילו הבאתם מעצבי פנים שיתכננו לכם את החלוקה הפנימית ואת האופי שכל כך רציתם שהעסק יקרין לעובדים וללקוחות.
אתם רוצים שעיצוב המשרד יצור אווירה מרשימה מצד אחד ונעימה מצד שני. שגם יגרום לעובדים לרצות לבוא כל בוקר לעבודה, וגם ללקוחות לסגור עסקה. ועדיין... משהו חסר. הקירות מרגישים עירומים וריקים, ומשהו בעיצוב לא שלם עדיין.
כאן נכנסות לתמונה (תרתי משמע..) יצירות האמנות.
אמנות במקום העבודה תעצים את היופי והאופי של המשרד, ותקרין את אותה אווירה שתרצו ליצור. זה יפה, זה מעורר השראה ומשדר יוקרה. בקיצור – לא כדאי לכם לוותר על יצירות אמנות במשרד שלכם.

היכן במשרד כדאי למקם יצירות אמנות?
יצירות אמנות יכולות ואמורות למלא את החלל בכל איזור במקום העבודה. ניתן לתלות ציורים במבואה למשרד, מעל דלפק הקבלה, במשרדים האישיים, בחדר הישיבות, במטבח המשותף ואפילו בחדרי השירותים. הכל תלוי באווירה ובמסר שאותו תרצו להעביר. יצירות אמנות במשרד צריכות להתאים לקונספט העיצובי שבחרתם וכמובן לחזון שהגדרתם לעסק. כך למשל משרד עורכי דין גדול ירצה אולי לשדר מסר שונה ללקוחות ולעובדים מזה שתרצה לשדר חברת סטארט אפ צעירה.
לכן גם בדרך כלל הזמן הנכון להתאמת יצירות אמנות למשרד יהיה אחרי בחירת הריהוט. כמובן שניתן לעשות זאת גם במקביל, כל עוד הדברים "ידברו" זה עם זה באותה שפה.

ציורים ויצירות אמנות לחדרי ישיבות
חדרי ישיבות במשרדים הם לרוב המקום השני שאליו מובל אורח של הארגון. בדרך כלל יגיע האורח ויתרשם מחלל המבואה, הכניסה, הדלפק, אולי גם מהנוף שנשקף מחלונות המשרד (אם יש כזה..).
מיד לאחר מכן יגיע האורח לחדר הישיבות. מכאן, שחשוב מאד הרושם שיקבל האורח מחדר הישיבות, בין אם הוא לקוח או לקוח לעתיד של החברה. מעבר לכך הישיבה בחדר הישיבות היא לרוב ממושכת, וזה גם המקום העיקרי שבו נסגרות עסקאות.
אין ספק, כי יצירות אמנות מתאימות יהוו מסגרת (תרתי משמע) משמעותית לאותו רושם שנרצה להשאיר על מי שמבקר בחדר הישיבות.
מבחינת הגודל המתאים, הרי שלרוב מה שיתאים לחדר ישיבות יהיו ציורי שמן גדולים ואופקיים. הכוונה היא לציורים באורך של מטר אחד לפחות וגובה של 80 ס"מ לפחות. גם ציורים ריבועיים יכולים להתאים לחדר ישיבות, כאשר גם כאן הכוונה היא לציורים באורך ורוחב של כמטר אחד לפחות.

ציורים ויצירות אמנות למשרד האישי
התרבות הארגונית המודרנית אמנם מעודדת עבודה במתחמי עבודה פתוחים (open space), אך עדיין כמעט בכל ארגון נמצא גם משרדים אישיים, לרוב של אנשי ההנהלה הזוטרה והבכירה בארגון.
המשרד האישי כשמו כן הוא, ולכן הוא אמור לייצג ולהקרין למבקר את אופיו וסגנונו של בעליו.
אם אתה אוהב צייר מפורסם, תלה ציור שלו במשרד שלך ותראה איך כל היום שלך נראה אחרת. אפשר כמובן לרכוש הדפס או ליטוגרפיה של אותו אמן, אם אינך מעוניין לרכוש ציור שמן מקורי שלו.
ומה אם אין לך אמן מועדף? או שיש כמה? או אז כדאי פשוט לבחור יצירת אמנות בסגנון המועדף עליך – תוכל לבחור ציור בסגנון מופשט, ציור בסגנון ריאליסטי, ציורי נוף או טבע, או כל דבר אחר שיגביר את תחושת ההנאה שלך במשרד שלך.
תוכל לתלות את יצירת האמנות שלך מול הכיסא שבו אתה יושב, וכך תוכל להסתכל עליה בכל פעם שתרים עיניך ממסך המחשב, או לחלופין לתלות אותה מאחוריך, ואז דווקא מי שמבקר במשרד יוכל להתרשם מהיצירה.

ציורים ויצירות אמנות למשרדי עורכי דין ולמשרדי רואי חשבון
פירמות עורכי דין, כמו גם פירמות רואי חשבון, מטפלות בלקוחות מכל הסוגים במגוון רחב של תחומים. ועדיין, כל משרד עורכי דין או משרד רואי חשבון, מעוניין להעביר ללקוחות שלו מסרים של מקצועיות, אמינות, ולרוב גם יוקרה. הדבר נכון למעשה לכל סוג של משרד שמספק שירותי ייעוץ, הכוונה וליווי ללקוחות במגוון תחומים.

לכן במשרדים אלה, כדאי לחשוב על ציורים שיעבירו את המסרים האלה – הרבה משרדי עורכי דין, כמו גם פירמות רואי חשבון, בוחרים באמנות של ציירים מוכרים, שלרוב ישנה הכרה לגבי מחירי יצירותיהם – אמנים כגון מנשה קדישמן, נחום גוטמן, ראובן רובין, יוסל ברגנר, אבל פן, רות שלוס, ועוד. יצירות של אמנים אלה ישדרו גם יוקרה וחתירה להצלחה. כדאי לציין, כי לרוב האמנים המוכרים באמנות הישראלית ישנן סדרות של הדפסים וליטוגרפיות בגדלים שונים, כך שכיום ניתן לקנות אמנות גבוהה של אמנים מוכרים במחירים נמוכים יחסית.
אפשרות אחרת היא כמובן לבחור יצירות של אמנים חדשים וצעירים, עובדה שמקרינה גם על מחירי היצירות שיהיו נמוכים יותר.

ציורים לחברת סטארט אפ
חברות סטארט אפ הן לרוב חברות צעירות ודינאמיות, כאשר גם קהל העובדים מורכב ברובו מצעירים. לכן גם יצירות האמנות לחללי המשרדים בחברות סטרארטאפ צריכות לשקף מסר דומה –
בהתאם לכך, למשרדי חברות סטארטאפ כדאי לבחור יצירות אמנות עכשווית ואמנות מודרנית כגון סגנון הפופ ארט, סגנון מופשט אבסטרקט, שמשדרות חדשנות, רעננות ואווירה צעירה.

ציורים ויצירות אמנות למשרד בתחום הפיננסים
מעבר לכל מה שנכתב לעיל אודות החשיבות של העברת המסר והחזון של העסק באמצעות יצירת האמנות, הרי שבתחום הפיננסים וההשקעות כדאי לבחור ביצירות שמשקפות את המסר של השקעה חכמה והחזר על השקעה. ניתן לבחור אמנים ידועים שמצביעים על השקעה באמנות, כמו מנשה קדישמן, נחום גוטמן, ראובן רובין ועוד. בנוסף, כדאי לבחור ביצירות גדולות יחסית, המצביעות על עוצמה ולרוב גם על יוקרה.

ציורים ויצירות אמנות לקליניקה
אם אתם רופאים, מטפלים אלטרנטיביים, וכמובן מטפלים בשיטות אמנות שונות, הרי שכדאי לבחור בציורים ויצירות אמנות בצבעים מרגיעים ושלווים לקליניקה שלכם.
לכן לקליניקות נהוג לבחור ציורי נוף, ציורי פרחים, ציורי חיות וכד'. ציורים אלה משדרים מסר רגוע למטופלים, ויכולים להתאים הן למבוגרים, הן לצעירים ואף לילדים.
גם ציורים שמעבירים מסר של זרימה יכולים להתאים לקליניקה, כגון ציורים של ים, מים, זרמים וכל תנועה אחרת. כמו כן, הצבה של פסל יכולה להתאים לחדר המתנה.
כמובן שקליניקה של טיפול בילדים אינה קליניקה של רופא שיניים למבוגרים, אך המסר הכללי הינו דומה.

ציור מקורי למשרד או הדפס?
ראשית ברור כי שיקול מרכזי בבחירה הוא שיקול התקציב. בעוד שהדפס או ליטוגרפיה מחירם לרוב ינוע בין מאות לאלפי שקלים בודדים (בדרך כלל סדר גודל של עד אלפיים שקל), הרי שבמקרה של ציורי שמן מקוריים המחיר יכול להתחיל ממאות שקלים ולהגיע לעשרות אלפי שקלים. תלוי כמובן בצייר, בגודל היצירה, במדיום שבו היא מצוירת ועוד.
נהוג לחשוב, כי משרד שירצה לשדר עוצמה ויוקרה יבחר בציור שמן מקורי ויקר. אך הטכנולוגיה של היום מאפשרת ליצור הדפסים איכותיים מאד בעלות סבירה, שיתנו לפעמים את אותה תחושה של יוקרה. בהחלט יתכן כי לקוח מזדמן שהוא במקרה גם מומחה לאמנות יצליח להבחין בהבדלים, אך עבור רוב האנשים התחושה והמסר שנרצה להעביר יהיו זהים.
בנוסף, ניתן היום לרכוש הדפסים על גבי חומרים שונים למשרד, כגון הדפסי משי, הדפסים על גבי קנבס, הדפסים על גבי נייר איכותי, הדפסים על גבי זכוכית, קאפה, ולמעשה כל חומר שנרצה. יתרון נוסף לרכישת הדפסים על גבי ציור מקורי הוא הגמישות בנוגע לגודל היצירה. בעוד שציור מקורי הינו בגודל מוגדר מראש, בהתאם לגודל שאותו בחר הצייר, הרי שהדפס ניתן ליצור כמעט בכל גודל אפשרי, מבלי לפגוע באיכות הציור.

באתר הגלריה און ליין תוכלו למצוא יצירות אמנות שיתאימו לכל סוג עסק ומשרד, בין השאר ציורי שמן ויצירות אמנות למשרדי עורכי דין, יצירות למשרדי רואי חשבון, אמנות למשרדי הייטק, אמנות לחברות סטארטאפ, ציורים לחברות מתחום הפיננסים, יצירות אמנות לקליניקות של רופאים, אמנות לחדרי מטפלים, ציורים למסעדות ועוד.
מתלבט וזקוק לעזרה?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:
2024 © כל הזכויות שמורות לבעלי אתר הגלריה און ליין
עיצוב אתריםעיצוב אתרים