ציורים לחדר שינה

להתעורר ולהירדם עם יצירות אמנות

התפרסם בתאריך 06/11/2017
חדר השינה הוא החדר הראשון שאותו תחוו במהלך היום, ולמעשה גם האחרון שתפגשו לפני שתלכו לישון. תחשבו על הסיטואציה הבאה: אתם מתעוררים לכן אין לזלזל בתכנון מושקע של חדר השינה, שכולל גם את הציור או התיורים הנכונים, שיעניקו לחדר השינה אווירה נוחה ונעימה.

בחירה נכונה של ציור לחדר השינה צריך שתישען על 3 מאפיינים חשובים: גודל הציור, סגנון הציור וצבעי הציור. אם היינו צריכים לבחור אחד משמעותי ומרכזי מבין השלושה, ללא ספק היינו בוחרים במאפיין הסגנון ותוכן הציור. ציור לחדר השינה צריך שיעניק לכם אווירה נינוחה ונעימה.

מחקרים רבים מראים כי לציור יש משמעות לדרך שבה אנשים חווים את חדר השינה שלהם, ובהחלט ציור נכון יכול גם לחזק את השקט הפנימי, ואף את הזוגיות (אם מדובר בחדר שינה זוגי).

מהו הגודל הנכון לציור לחדר השינה?
באופן כללי ניתן לומר שניתן לבחור בין שני כיוונים בנוגע לגודל ציור שמתאים לחדר השינה שלכם:
אפשרות אחת היא לבחור ציור אחד גדול, שיהיה מרכז החדר. לרוב ההמלצה היא, כי אם בחרתם בציור אחד גדול, לא נכון יהיה להוסיף לחדר השינה ציורים נוספים. הרעיון הוא לתת לציור הגדול את הכבוד שמגיע לו, משמע את מירב תשומת הלב.
אם בחרתם בכל זאת ללכת על כיוון של כמה ציורים קטנים יותר, זה כיוון אפשרי כמובן, אם כי "מפוזר" יותר. קחו בחשבון שיהיה קשה יותר ליצור הרמוניה בין כמה ציורים קטנים בחדר השינה מאשר על ידי ציור אחד גדול.

היכן כדאי לתלות ציור בחדר שינה?
עבור רבים, ברירת המחדל לתליית ציור בחדר השינה היא מעל ראש המיטה. ואכן, תליית ציור בחדר השינה מעל המיטה היא האופציה ה"קלה" ביותר.
יחד עם זאת, כדאי לשקול גם תלייה של ציור בחדר השינה במקום אחר, כלומר לא ממש מעל לראש המיטה. ראשית, לא תמיד המיקום של ראש המיטה הוא מתאים. לעתים יש חלון מעל המיטה, לעתים המקום קטן מדי, או שפשוט זה לא נראה מתאים שם..
שנית, ואף חשוב יותר, דווקא בחדר חשוב כמו חדר השינה, כדאי להייועץ עם אנשי מקצוע בתחום העיצוב. שימו לב, על פי תורת הפנג שוואי, האזור הדרום מערבי של חדר השינה מוגדר כאיזור הרומנטי. המשמעות היא לעתים תלייה של הציור במיקום אחר מאשר מעל המיטה. כדאי במקרה הזה להשקיע את המאמץ הנחוץ.

איזה סגנון מתאים לציור לחדר השינה?
האמת, אין מישהו טוב מאשר עצמכם על מנת לענות על השאלה הזאת. שאלו את עצמכם איזו אווירה מתאימה לחדר השינה שלכם? שוב אנחנו מזכירים כי זהו החדר הראשון והאחרון שאותו תראו במהלך היום. תחשבו טוב מה הצרכים שלכם מחדר השינה? האם האווירה הנכונה מבחינתכם היא אווירה רומנטית? רגועה? מעוררת? האם אתם טיפוסים של בוקר או של לילה? האם חדר השינה הוא מקום המפלט שלכם בסוף היום או דווקא מקום לבוא אליו כדי לחשוב בצורה יצרתית?

כך לדוגמא ציורי נוף יעניקו לחדר השינה אנרגיה טובה, ויכניסו את עוצמת הטבע לחדר השינה. זה נכון גם לגבי ציורי פרחים בחדר השינה. גם ציורים מופשטים יכולים להתאים לחדרי שינה, בעיקר בפורמטים גדולים. מבחינת תורת הפנג שואי מומלץ לבחור לחדר השינה ביצירה אמנותית המייצגת זוגיות – זוג אנשים, זוג חיות, זוג אובייקטים וכד'. כמובן שציור לחדר השינה צריך גם להתאים לשאר הריהוט והפריטים בחדר השינה וליצור הרמוניה בחדר.

איזה מדיום של ציור מתאים לחדר שינה?
מבחינת המדיום של הציור, ההמלצה החד משמעית היא לבחור לחדר שינה בציור שמן. ציורי שמן בחדר השינה ייראו תמיד טוב יותר מכל אופצייה אחרת של ציור. נכון, הטכנולוגיה היום מאפשרת ליצור ציורים מודפסים על קנבס, חלקם אף באיכות גבוהה. אולם אין מה להשוות ציור שמן אמיתי להדפסה על קנבס, שהיא תמיד תהיה "חיקוי" לדבר האמיתי. מחירו של ציור שמן יהיה בדרך כלל גבוה יותר מהדפס על קנבס, אבל מנסיון, מדובר בהשקעה כדאית מאד. לא תרצו לחסוך בעלות של מיטב או מזרון נוח. האמינו לי, ציור טוב בחדר השינה יעניק לכם תחושה טובה יותר מכל כרית או מזרון נוח בחדר.

באתר הגלריה און ליין תוכלו למצוא מגוון רחב של יצירות לחדר השינה שלכם, במגוון גדלים וסגנונות. ניתן לבחור בציורי שמן לחדר השינה, ציורים על קנבס לחדר השינה, ציורי אווירה לחדר השינה, ציורי נוף לחדר השינה ועוד.
מתלבט וזקוק לעזרה?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:
2022 © כל הזכויות שמורות לבעלי אתר הגלריה און ליין
עיצוב אתריםעיצוב אתרים