הדפס במהדורה מוגבלת מול הדפס במהדורה פתוחה

מה ההבדל בין הדפסים במהדורה מוגבלת להדפסים במהדורה פתוחה?

התפרסם בתאריך 11/04/2021
הדפסים במהדורה מוגבלת
למעשה כבר מהשם אפשר להבין, כי הדפס במהדורה מוגבלת הוא הדפס שמודפס בכמות מוגבלת של יחידות שמיועדות למכירה. ההחלטה היא החלטה של האמן, בשיתוף עם המדפיס -  כמה יצירות הוא מעוניין לייצר מאותה יצירת מקור שלו.
כך לדוגמא, כאשר נאמר שליטוגרפיה היא במהדורה מוגבלת של 150 יחידות, המשמעות היא שבסידרה זו יוצרו 150 יחידות בלבד, וברגע שיימכרו כל 150 הליטוגרפיות מהמהדורה, לא יהיו יותר יצירות למכירה.
יש לשים לב לכך, שהדפס במהדורה מוגבלת יכלול את חתימת האמן על כל יצירה בנפרד, בדומה לחתימתו על היצירה המקורית שאיפשרה את יצירת ההדפס. בנוסף, כל הדפס צריך להיות גם ממוספר, בהתאם למקומו בסידרה. כך לדוגמא המיספור יהיה 1/150, 2/150 וכן הלאה.
כיום ניתן ליצור למעשה סידרת הדפסים מוגבלת באיכות גבוהה כמעט על כל חומר – הדפס משי במהדורה מוגבלת, ליטוגרפיות במהדורה מוגבלת, הדפסים על גבי נייר, הדפסים על גבי קנבס, הדפסים על גבי קאפה ואף הדפסים על גבי זכוכית – כל עוד היצירה ממוספרת וחתומה על ידי האמן.
כמובן שהעובדה שמספר היצירות הוא מוגבל, משפיעה על ערך היצירה ולכן גם על גובה המחיר שלה.

הדפסים במהדורה פתוחה
בשונה מהדפסים במהדורה מוגבלת, הדפסים במהדורה פתוחה ניתנים להדפסה למעשה בכמות בלתי מוגבלת. כך לדוגמא בדפוס אופסט, שהוא שיפור מודרני של הדפס אבן.
הדפס במהדורה פתוחה אינו כולל את חתימתו המקורית של האמן, ואינו ממוספר. מסיבה זו, מחירו של הדפס במהדורה פתוחה הוא נמוך יותר מהדפס במהדורה מוגבלת.
מתלבט וזקוק לעזרה?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:
2022 © כל הזכויות שמורות לבעלי אתר הגלריה און ליין
עיצוב אתריםעיצוב אתרים